Graffitiger
Tvůrci Fotografie
>>>>>>>>>   english

Libor Pixa  
Libor Pixa (*1979)
Režie, scénář, výtvarno, animace

Vystudoval Filmovou a televizní fakultu Akademie můzických umění v Praze. Film Graffitiger je jeho absolventský film. Natočil několik dalších snímků v čele s oceňovaným krátkým filmem PsiCHO, který v roce 2006 získal na festivalu Anifest cenu za Nejlepším český krátký animovaný film. Ve své tvorbě se zabývá kombinacemi různých animačních technik a hraných scén. Zároveň se zaměřuje na 3D počítačovou animaci, kterou přednáší na pražské FAMU. Touto technikou natočil také povídku Vincent, která je součástí celovečerního animovaného filmu Autopohádky. V současné době natáčí 3D animovaný seriál Nejmenší slon na světě, spolupracuje na dalších krátkých animovaných projektech a připravuje náměty a scénáře pro své budoucí filmy.
www.liborpixa.cz

 

   
    Pavla Kubečková (* 1985)
Produkce

Je absolventkou bakalářského oboru Žurnalistika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde v současnosti studuje magisterský obor Mediální studia. Zároveň je absolventkou Katedry produkce na pražské FAMU.
Má zkušenosti z oblasti filmu i marketingové žurnalistiky. Během studia pracovala na mnoha školních filmech a jako asistentka produkce spolupracovala na několika dokumentárních filmech pro televizi.
Věnuje se producentské práci především na animovaných a dokumentárních filmech (např. Graffitiger – krátký animovaný film vytvářený kombinovanou technologií 3D a 2D kreslené animace a reálných záběrů, r. L. Pixa; nebo Turistou ve vlastním domě – celovečerní dokumentární film o etnoturismu z prostředí dálného ruského severu – Čukotky, r. J. Bagdasarova).
Je spolumajitelkou společnosti nutprodukce, s. r. o., kde se specializuje především na vývoj a realizaci dokumentů, animovaných filmů a crossžánrových děl - v současnosti zde připravuje dva celovečerní dokumentární filmy a spolupracuje na projektech Gottland a Země útočí! Dále spolupracuje například na multižánrovém festivalu Živé město nebo site-specific projektu Barrandovské terasy.
www.nutprodukce.cz

 

  Pavla Kubeckova
Jan Suster   Jan Šuster (*1982)
Kamera

Narodil se v Praze. Vyrůstal v rodině nesoucí si hlubokou tradici filmového řemesla. Sám po dvou letech gymnásia přešel na Výtvarnou školu Václava Hollara, kde získal průpravu v širokému spektru výtvarných oborů. Poté v roce 2003 úspěšně absolvoval přijímací zkoušky na  FAMU, kde diplomoval v roce 2010. Během těchto let se podílel jako kameraman na četném počtu videoklipů, dokumentárních snímků i hraných krátkometrážních filmů. Zároveň také získával zkušenosti z oboru jako asistent kamery na mnoha reklamách i celovečerních filmech. V roce 2010 byl oceněn českou asociací kameramanů AČK čestným uznáním Jaromíra Kučery za svůj závěrečný studentský film „Schizofrenia“. Dnes se plně věnuje kameramanskému oboru a to v celé jeho šíři.
www.jansuster.com

 

   
    Otakar Šenovský (*1979)
Střih

Narodil se ve Zlíně, kde vystudoval střední ekonomickou školu, ale již během středoškolského studia vytvářel krátké amatérské filmy. Filmové vzdělání nejprve získával na Soukromé vyšší odborné škole filmové v Písku v letech 1997 – 1999. Po krátkém intermezzu na Karlově univerzitě (2000-2002), kde studoval na katedře filmové vědy, byl přijat na pražskou FAMU. V letech 2002 až 2007 zde absolvoval obor střihová skladba a začal pracovat jako profesionální střihač. Věnuje se střihu jak hraných či dokumentárních filmů, tak i hudebních videoklipů nebo reklam.
V roce 2005 získal hlavní cenu MAXIM na festivalu studentských filmů FAMUFEST za střih filmů Nejlepší je pěnivá a Svatyně.
www.IMDB.com

 

  OtakarSenovsky
MarekMusil   Marek Musil
Zvuk

Po letech praxe v rozhlase a televizi pracoval řadu let v oboru filmové a televizní postprodukce. V letech 1994-1995 se podílel na výstavbě studia Virtual, kde působí dosud jako sound designer. V roce 2002 byl nominován na českého lva za nejlepší zvuk k filmu Fimfárum (povídky Fimfárum a Franta Nebojsa) Absolvent Famu (katedra zvukové tvorby). Specializuje se na animovaný film a problematiku mixáže zvuku v systému Dolby Digital.
www.IMDB.com
www.Bystrouska.cz

 


   
   
Michal Reynaud (*1978)
Hudba

Hru na klavír studoval pod vedením prof. Jana Tůmy. Od dětství se věnuje hudební kompozici a aranžérské činnosti. Při studiích na VŠ skládal hudbu pro komerční účely. Se svým hudebním protějškem Lukou Križkem natočil v rámci projektu To Being popové album Forgotten Things a také celou řadu především instrumentálních skladeb širokého žánrového spektra. Práce na snímku Graffitiger je pro něj první zkušeností s tvorbou filmové hudby, která ho vždy velmi lákala. Skládání se věnuje výhradně ve svém volném čase. Je pro něj relaxací po každodenní práci. Pozn.: Běhěm práce na Graffitigerovi mu přítelkyně zabránila, aby svého černého kocoura Oskara navlékl do tygřího pyžama...

 

 

  Michal Reynaud
Luka Krizek   Luka Křížek
Hudba

Od mala se věnoval hře na klavír, zejména improvizaci. Vyrůstal pod značným hudebním vlivem svého staršího bratra, profesionálního jazzového muzikanta. V rámci projektu To Being se autorsky podepsal pod celou řadou skladeb, ačkoliv jeho hlavní uměleckou a profesní činností je architektura a design.
www.iostudio.cz